Gry komputerowe dla dzieci

Świat gier komputerowych to z reguły świat dla chłopców, mężczyzn. Przesiąknięty jest testosteronem i rywalizacją. Wielu producentów właśnie do męskiej części publiczności kieruje swoją ofertę. Co w takim wypadku mają zrobić dziewczyny, które często tak samo jak koledzy lubią sobie pograć, ale nie maja w co, bo rynek wciąż bombardują produkcje wojenne, strzelanki i inne tego typu gry, w których gęsto leje się krew?

Wrażliwe osoby na pewno zainteresują produkcje ze zwierzakami w roli głównej i zyskujące coraz większa popularność gry o koniach, które skierowane są głównie do dziewczyn i młodszej grupy odbiorców. Gry o koniach to przede wszystkim brak agresji w jakiejkolwiek formie a wirtualnie zwierzęta spełniają marzenia o posiadaniu własnego kucyka. Ich największą zaletą jest to, że kreują pozytywne zachowania, wychowują i edukują.

Gry o koniach pielęgnacja to nie tylko świetna zabawa, ale właśnie przede wszystkim nauka jak postępować ze zwierzętami. Za zaniedbanie swojego pupila można stracić cenne punkty, które odbiją się w rankingu najlepszych graczy. Dorośli powinny zachęcać swoje najmłodsze pociechy do spróbowania swoich sił właśnie w tego typu produkcjach. Dzięki temu dzieci szybciej zrozumieją jak to jest mieć zwierzątko a rodzice oszczędzą czas na trudne rozmowy o tolerancji i opiece nad zwierzętami.