Gry dla dziewczyn

Gry w malowanki lub inaczej mówiąc kolorowanki to zupełnie inny rodzaj gier komputerowych dla dziewczynek. Wbrew pozorom i temu co sugeruje ich nazwa, nie są to gry mające na celu robienia makijażu. Te gry dla dziewczyn polegają na kolorowaniu specjalnie do tego celu przygotowanych obrazków, oczywiście z motywami, które bardzo podobają się dziewczynkom. Obsługa tego typu gier jest bardzo intuicyjna. Dlatego dzieci nie powinny  mieć problemów z obsługą tych gier, ponieważ są one bardzo przemyślanie skonstruowane. Dziewczynki mogą wybierać spośród niezliczonej ilości postaci z bajek lub filmów oraz wielu innych tego typu obrazków.

Gry te jednak skierowane są zdecydowanie do młodszych graczy.Jednak nie wszystkie. Aby starsze dziewczynki mogły znaleźć też coś dla siebie, przygotowano dla nich specjalne gry, które polegają na tworzeniu wizerunku postaci. Można wybierać spośród wielu różnych postaci, w tym takich sław jak gwiazdy muzyczne czy filmowe. Gra polega zazwyczaj nie tylko na wykonaniu makijażu czy ubrania, ale jest połączeniem wszystkich tych technik, dzięki czemu gracz może całkowicie ucharakteryzować postać. Jest to stylizacja całej postaci ,którą należy przygotować na przykład do uroczystej kolacji , koncertu rockowego ,czy po prostu do pracy.

dziewczynka

Gry dla dziewczynek mogą być doskonałą rozrywką także ze względu na możliwość gry w parach, a nawet w niektórych przypadkach wymiany stworzonych już postaci. Gotową realizację można zapisać na dysku komputera w postaci obrazkowej, lub nawet jest możliwość wydrukowania uzyskanego efektu na drukarce i zaprezentowaniu go całej rodzinie i przyjaciółkom.